Бл саба жоспары аза тілінен 5 сыныпа Денсаулы — зор байлы таырыбына арналып жасалан. Малімдерге дістемелік кмек ретінде сынылады. Жаартылан білім мазмны бойынша жасалан.


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
САБАҚ: « Денсаулық- зор байлық» Мектеп: № 22 орта мектебі
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сагынтаева Г.С.СЫНЫП: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақ тақырыбы: «Ең үлкен байлық-денсаулық»
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 5.Т4. Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби мәтіндердің мазмұнын түсіну.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:«Ең үлкен байлық» ертегісін тыңдап, оқушылар «бірінші байлық – денсаулық» екенін біледі, мәтінді түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: фольклор мен көркем әдеби мәтіндерін ажыратады.
Кейбір оқушылар орындай алады: «Ең үлкен байлық – денсаулық» тақырыбына шағын әңгіме жазады, мәтінді түсінеді.
Бағалау критерийі Мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Фольклор және шағын көлемді мәтінді ажыратады.
Тілдік мақсатОқушылар орындай алады:
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Құндылықтарға баулу « Мәңгілік ел» -«Зайырлы қоғам мен асқақ рух»
Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде қабылданады. Мемлекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. 
Пәнаралық байланысбиология
Алдыңғы оқу:
«Ең үлкен байлық» ертегісін оқып келеді.
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Басы
10 мин

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызамын:
«Ыстық алақан» тренингі. Оқушылар бір-бірімен қол алысып, амандасады,бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылармен сәлемдесемін, түгендеймін.
Топқа бөлу
Ой шақыру. «Допты лақтыру » әдісі .
1.Бірінші байлық не деп ойлайсыңдар?
2.Денсаулығымыз мықты болу үшін не істеу керекпіз?
Сергіту сәті Доп
Ортасы
30 мин
1-тапсырма.
Көркем мәтінмен жұмыс (Тыңдалым).
«Ең үлкен байлық» ертегісін тыңдайды.
«Қос диаграмма» әдісі б-ша диаграммаға қатысты сөздерді жаз.
610870330200020193003302000
176466582550Рухани байлық
00Рухани байлық
34671083185Заттық байлық
00Заттық байлық

1513840457200024923755461000106362546990001301754699000
201930098425006108709906000
Қалыптастырушы бағалау- «Фишки»
2-тапсырма:
«Ойлан-жұптас-бөлін» әдісі б-ша төменде берілген сөздерді кесте бойынша жаз.
Өсімдік, денсаулық, ата-ана, туыс, бала, дос, туған ел, туған жер, ақша, дүние-мүлік, білім, мұнай, күн, су, жан-жануар, таза ауа, тау, үй, теңіз, мұхит, кен орындары, кітап, дене мүшелері, өмір, жазба ескерткіштер.
Байлық түрлері
адами материалдық табиғи рухани

Қалыптастырушы бағалау- «Басбармақ»
3- тапсырма
«Денсаулық» тақырыбына шағын әңгіме жаз
Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» Аудиотаспа
Интерактивті тақта
Плакат, маркер.
Интерактивті тақта, плакат, постерлер.
Постер, маркер.
Соңы
5 мин
Рефлексия
5-5-1 әдісі (топпен жұмыс)
Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5 сөйлемдерін 5 сөзге қысқартады. Соңында олар 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі.
Мысалы: (мен өз сөйлемімді жазып көрсетемін)
1. Денсаулық зор байлық
2. Спортпен айналысу керек.
3. Әрбір адам өз денсаулығын сақтау керек.
4. Өздерінің дене мүшелерін дұрыс қолдана алу керек.
5. Байлықтың түрлерін тиімді пайдалану.
Денсаулық – спорт – сақтау – дене мүшелері – тиімді.
Денсаулық
Қалыптастыушы бағалау-«Шапалақ» Қосымша ақпарат
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
1-тапсырма. «Топтастыру» әдісі б-ша.
Барынша қолдау көрсету:
Тақырыпқа байланысты сөздерді жазу;
Орташа қолдау:
Сөз тіркестерін құру;
Қолдау көрсету аз:
Сөйлемдер құру.
«Фишки»
«Бсбармақ»
«Бағдаршам» Топ ережелерін сақтау.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:

Приложенные файлы


Добавить комментарий